A HR-esek szerint azok a cégek élik túl a válságot, akik előre menekülnek
Megtépázott világ, fél lábon egyensúlyozó vállalatok, létbizonytalanságban fuldokoló munkavállalók. Napjainkban, a COVID-19 járvány után, a háborús helyzet és a világgazdasági válság közepén mindenkit a túlélés lehetőségei foglalkoztatnak.
Vállalati szinten a döntéshozók legnagyobb kihívása, hogyan tudják minimalizálni a veszteségeiket, valamint megtartani vagy megszerezni a működéshez és a profithoz szükséges alkalmazottakat.
Visszavonulót fújni, vagy előre menekülni?
Az elszabadult infláció és a rezsicsökkentés hatásait most kezdik el érezni a nagyvállalatok. Nem tudni, ki hogyan dönt, milyen irányba megy el a túlélésért.
„…csak azok a cégek maradhatnak életben, akik a nehéz időkben sem állnak le a termeléssel és nem hagyják magukra a munkavállalóikat”
– nyilatkozta Mihályi Magdolna a Jobtain HR szolgáltató ügyvezetője a Profitline portálnak.
Rengeteg HR-es egyért azzal, hogy ebben a jelenlegi kilátástalan és bizonytalan helyzetben kulcsfontosságú, hogy a munkáltatók, a munkavállalók és a HR-esek nyitottak legyenek egymás igényeire és előre vivő megbeszéléseket kezdeményezzenek.
A nagyvállalatok ¾-e nem spórol a munkaerőn
Alkalmazkodás: a legnagyobb próbatétel minden vállalatnak.
Vannak, akik árat emelnek, mások a költségeken spórolnak vagy elhalasztják a béremeléseket, esetleg befagyasztják az év végi bónuszokat.
De Madár István vezető elemző szerint (forrás: HRportál) úgy tűnik, hogy a foglalkoztatás egyelőre stagnál, sőt vannak olyan iparágak, ahol erős toborzás folyik most is. Azt javasolja, hogy az alkalmazkodási stratégiákban érdemes az elbocsátásokat a legutolsó menekülő útvonalnak tekinteni és a megtartásra fókuszálni.
Hogy miért ragaszkodnak a munkavállalókhoz a cégek?
A szakértők szerint a koronavírus járvány hatalmas leckét adott a vállalatoknak. Ha ugyanis a COVID-19-hez hasonló visszaesés után hirtelen jönne egy nagy ugrás, nem tudnák gyorsan és rugalmasan kiszolgálni a keresletet.
Hatékonyan termelő kezek nélkül ugyanis akkor kerülnének bajba, amikor újra megnyílna a bőség kapuja. A legfrissebb kutatások szerint a megkérdezett munkáltatók egy negyede építi le az állományát és 4 %-uk dönt a bezárás mellet.
Nem tudjuk meddig tart a válság, de az biztos, hogy egyszer véget ér. Ön győztesen szeretne kikerülni ebből is vagy inkább feladja?
A HR szakma képviselői a juttatási csomagok fejlesztésében látja a munkaerőmegtartás lehetőségét
A munkaerőpiacon is nagy a zűrzavar. Sok tapasztalt ember megy nyugdíjba, vannak, akik más országokban próbálnak új életet kezdeni, vagy biztonságosabb iparágba mennek át.
A hadra fogható munkaerő pedig túlhajszolt és kiégett.
Nem csoda, hiszen az embereket egyéni és családi szinten is traumaként érinti a válság. Ők is nyirbálják a kiadásaikat, kimerültek, nem alszanak, nem pihennek és megvonnak maguktól sok mindent, ami a mentális és a fizikai jóllétükhöz nélkülözhetetlen lenne.
A megkérdezett HR-esek 79 %-a egyetért abban, hogy a munkahelyi juttatások fejlesztése lehet az egyik kulcsfontosságú tényezője az elkötelezett munkavállalók megtartásának.
A munkavállalói elköteleződés munkaadói felelősség
A béren kívüli juttatások (bérlet, utazási támogatás, menedzser szűrés, céges gyógytorna vagy fittnesz, SZÉP kártya, Erzsébet-utalvány stb.) nagyobb nettó juttatást jelentenek, mivel kevesebb költséggel jár mindkét félnek.
Ha a dolgozók azt érzik, hogy megbecsülik őket egy szociálisan érzékeny és gondoskodó cégben, akkor az nem csak nekik jó, hanem a vállalkozásoknak is.
Produktívabb csapat anélkül, hogy kiégetné őket
Ugrásszerűen javuló hatékonyaság anélkül, hogy munkavállalói többet dolgoznának, mint eddig. AVIAN Care Céges Gyógytorna Program
Munkahelyi produktivitás növelés és közösségfejlesztés céges gyógytornával
A válság idején a pénz (hiánya) mellett az egészségünk megtartása került a középpontba. Aktív munkahelyet ugyanis csak egészséges kollégákkal lehet működtetni.
Az AVIAN Care céges gyógytorna programot úgy alakítottuk ki, hogy hosszútávon és fenntartható módon támogassa az irodai munkavégzést.
A helyes testtartást javító tornáink nem csak a munkavállalók közérzetét javítja, de pozitív hatással van a kreativitásukra, a produktivitásukra és ezáltal a cég eredményességére is.
Milyen eredményre számíthatnak kollégái?
Eredmények 20 hét után, a kutatások szerint
Bár minden közösség és minden munkavállaló egyedi, a kutatások és a tapasztalatok szerint akár egy 20 hetes program is segíthet abban, hogy további 12 hétig tünetmentesek legyenek azok, akik korábban fájdalmakat tapasztaltak.
A kulcs minden alkalommal a gyógytornász által irányított órákon való rendszeres részvétel volt.
Mindenki számára egyértelmű tehát, hogy egy ’karban tartott’ kolléga fittebb, kipihentebb, jobban tud koncentrálni, ezért jóval hatékonyabban el tudja látni a feladatait.
Ez a cégének egyet jelent a profitnöveléssel, ráadásul a kollégák úgy fognak Önre tekinteni, mint az ’Év leggondoskodóbb munkaadójára’.
Vigyázzon kollégái egészségére és zsebelje be a végeredményt: kevesebb idő alatt, több eredmény.
Kérjen további információt!
Szeretne többet megtudni a Céges Gyógytorna Program szolgáltatásunkról? Adja meg az adatait és 48 órán belül felkeressük!